Вівторок, 11 жовтня, 19:00, Literatur Cafe: Презентація настільної карткової гри про УПА "За Волю"


У вівторок, 11 жовтня о 19:00 в Literatur Cafe (Центральна площа, 10), з ініціативи станиці Чернівці Пласту – Національної скаутської організації України буде презентовано унікальну українську настільну стратегічну карткову гру «За Волю!».») Особливістю гри є те, що окрім азарту вона несе просвітницький характер. Про її правила гри, історію виникнення та про особливі ілюстрації розповідатиме Ігор Наконечний. «За Волю!» — це стратегічна гра для двох осіб. Кожний гравець грає однією колодою карток, що представляє одну з держав Другої Світової Війни. Кожна картка, яких в наборі є 126, має свої особливості – або допомагати в нападі на противника або оборонятись перед нападами. Гра рекомендується дорослим та дітям від 12 років.

Сторонами гри є Українська Повстанська Армія та Вермахт фашиської Німечинни.

Гра була вигадана 2004
рокучленом Пласту з Канади – Андрієм Водославським на одному з пластових таборів. Першими власноруч зробленими картками він бавився з дітьми. Юним пластунам припала до душі така історично-виховна розвага і вони, їхні батьки та інші пластові виховники настирливо наполягли на тому, щоб створити даний продукт на професійному рівні. Адже окрім звичайної розваги молодим людям гра несе просвітницький характер. Вона ілюструє, що УПА боролась не тільки проти загонів НКВД, але й проти фашиської Німечинни.

Так, вже у 2010 році перший тираж гри, що друкувався у Львові побачили українці Канади та США.

Офіційно гру видало новостворене підприємство Андрія Водославського – «
PaintedFoxProductions» («Фарбований лис»). Ілюстрації для карток створили українські художники з київської творчої майстерні «Культбаба».

Не зважаючи на те, що гра «За Волю!» спершу поширювалась у колі діаспори, вона викликала неабияке зацікавлення і в Україні. Через це у 2011 році було віддруковано другий, невеликий тираж, який став вже більше адаптований для українського гравця.

Оскільки ніша саме українських настільних ігор в нашій державі не заповнена, гра «За Волю!» є чи не першою, яка висвітлює боротьбу українського народу за свою державність. Вона може слугувати добрим подарунком чи сувеніром для близьких людей.

Спершу продукт поширюватиметься виключно комерційним шляхом. Якщо гра викличе зацікавлення у суспільстві і успішно реалізовуватиметься, наступні тиражі  ігри пластуни поширюватимуть серед навчальних закладів безкоштовно.

1 коментар

Ігор Наконечний
На презентації можна буде придбати собі примірник гри!
Вартість — 180 грн.
Для пластунів — знижка 20 грн!
Кількість примірників обмежена, отож усі, хто захоче зробити замовлення на наступний тираж може це зробити із невеликим авансом.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте